Tam Altın Kaç Gram

tarafından

Çeyrek ve yarım altın’dan sonra tam altın kaç gram hakkında bilgilendirme konusu; ziynet eşyası olarak en çok tercih edilen çeyrek altınlardan sonra yatırım aracı olarak tam altınlar da günümüzün popüler yatırım araçları arasında yer almaktadır.

Tam Altın Kaç Gram

Fiyat bakımından alımı daha kolay olan çeyrek altınlar kadar çok tercih edilmesede yine de yatırım aracı olarak öne çıkmaktadır. Çeyrek altın gram üzerinden hesaplanan altın gramı 1.75 gram olan çeyrek altının tam gramı da 7.016 grama tekabül etmekte.

Tam Altın Fiyatı

Tam altın fiyatı çeyrek altın gibi gram üzerinden hesaplanır ve fiyatı uluslararası piyasalardaki talepler doğrultusunda belirlenir. Kapalı çarşı altın fiyatları üzerinden çeyrek, yarım ve tam altın fiyatlarını takip edebilirsiniz. Güncel kur bilgileri piyasaların aktif olmasından hemen sonra güncellenmeye başlar ve piyasaların kapanmasına kadar sürekli olarak güncellenir. Canlı altın fiyatları sayfamızdan aynı zamanda döviz kurlarını da takip edebilme imkanınız bulunmaktadır.

Tam Altın Modelleri

Tam altınları iki model, hem kulplu hem de kulpsuz olarak satın alma imkanınız bulunmakta, tam altın fiyatları iki model arasında gram farkı olmadığı için değişmez ve sadece kullanım alanına göre farklılık gösterir, kulplu modelleri hediye olarak takılabildiği için daha çok tercih edilir.

Tam altın kaç gram: 7.016 gram