Yarım Altın Kaç Gram

tarafından

Çeyrek, yarım ve tam altın gram bilgileri, çeyrek altın kaç gram detaylı bilgisi sonrasında yarım altın kaç gram sorusuna yanıt veriyoruz. Bilindiği gibi altınlar gramlarına göre çeyrek, yarım ve tam altın olarak sıralanmaktadır. 24 ayar has altın olarak belirli bir grama sahip olan yarım altın içerik olarak 3.508 Gr altından oluşmakta.

Yarım altın kaç gram

Yarım altın T.C Başbakanlık hazine müsteşarlığı darphane ve damga matbaası genel müdürlüğü tarafında basılmaktadır. Kulplu ve kulpsuz olarak 2 farklı modelde basılmaktadır. Kulplu olanlar genellikle hediye olarak takılması açısından çoğunlukla tercih edilmektedir. Fiyatları serbest piyasa ve dünya üzerindeki altın fiyatları baz alınarak hesaplanır ve buna göre fiyat belirlemesi yapılır.

Yarım kaç gram

Ayrıca fiyat hesaplamasına etki eden diğer bir faktör eski ve yeni tarihli olmaları, bu durum çok az da olsa fiyat farklılığı göstermektedir. Serbest piyasa gram altın fiyatı üzerinden hesaplama yaparak yarım altın fiyatını hesaplama imkanınız bulunmakta, serbest piyasa altın fiyatları için bağlantıyı ziyaret edin. Bilgiler sürekli olarak güncellenir ve anlık altın fiyatı takibi yapabilirsiniz.

Ufak bir hatırlatma; en güncel altın, çeyrek yarım ya da ata lira altın satın almak için kapalıçarşı serbest piyasa kuyumcularından alabilirsiniz. En uygun fiyata kapalıçarşı altın fiyatları içinde serbest piyasa altın fiyatlarını sayfamızı kullanabilirsiniz.

Yarım Altın Kaç Gram; 3,508 gram.